Technologie

Při vývoji a výrobě interiérových hydroponických zahrad se opíráme nejen o vlastní letité zkušenosti s pěstováním rostlin v umělých prostředích, ale primárně o nejnovější technologie. Jednotlivé komponenty zahrad jsou pečlivě vybrány a testovány tak, aby jako celek přinášely jejich majiteli nejenom užitek ve formě stále čerstvých bylin a plodů, ale i radost z moderního způsobu pěstování rostlin. To vše s minimem práce a starostí.

Pro dosažení maximální efektivity pěstování je důležité vytvořit rostlinám ideální podmínky pro zdravý a rychlý růst.

Technologická novinka interiérová zahrada

SVĚTLO

Kombinace diod pro maximalizaci růstu a květu s pohledovým bílým světlem je nejmodernější technologie růstového osvětlení na trhu.

RYCHLÝ RŮST

Bezpečný, rychlý a zdravý růst. Bohaté větvení, kde se využije plný genetický potenciál rostlin.

ÚSPORA VODY

Revoluční automatizované dávkování sníží až o 80% spotřebu vody a hnojiv.

ECO-FRIENDLY

Efektivní rozmístění diod umožňuje snížení instalovaného světelného výkonu a tím zaručuje i nízké provozní náklady.

GROWLIGHT Farmer – Inteligentní řízení pěstování rostlin

Mozkem GROWLIGHT zahrad je námi zkonstruovaná řídicí jednotka Farmer. Ta dokáže pomocí senzorů rozmístěných v zahradě upravit rostlinám podmínky k růstu tak, aby byly co nejideálnější. Jednotka automaticky ovládá osvětlení, reguluje teplotu, udržuje správnou vlhkost zahrady a upravuje hodnoty živného roztoku i četnost závlah. Jednotka Farmer také sama iniciuje proplach a čistění zahrady.

Jednotky Farmer se nastavují pomocí jednoduché mobilní aplikace. Automatické ovládání zahrady eliminuje nejčastější problém v pěstování rostlin - lidský faktor. Můžete tak třeba i v klidu odjet na dovolenou bez starosti o Vaše rostliny. Vše zařídí náš GROWLIGHT Farmer.

Hydroponie - efektivní pěstování rostlin

Hydroponie je dnes nejefektivnějším způsobem pěstování rostlin. Rostliny jsou pěstovány bez použití zeminy jako substrátu. Kontrolované pěstební plochy jsou v pravidelných intervalech několikrát denně automaticky zavlažovány a rostliny tak mají stálý přístup k živinám. Díky vzdušnosti substrátu se ke kořenům také dostane dostatek potřebného vzduchu. To zásadně zvýší rychlost růstu rostlin a celkový výnos z pěstování. Přesné dávkování závlahy má výrazný vliv na snížení spotřeby vody a hnojiv.

Hydroponie je také metodou pěstování rostlin bez špíny. Absence hlíny v pěstebním procesu minimalizuje možnost výskytu škůdců, plísní, plevelů a houbových chorob. Díky minimálnímu výskytu alergenů je bezpečná i pro alergiky. Proto je tato pěstební metoda velmi vhodná do domácností i komerčních prostor.

Pěstební médium - zahrada bez hlíny

Zvolit si u nás můžete ze dvou základních typů substrátu, a to keramzit či kokosová drť.

V našich zahradách používáme nejčastěji keramzit. Vyrábí se tepelnou expanzí jílu ve formě malých kuliček, které zaručují dostatečný přísun vzduchu ke kořenům. Schopnost keramzitu absorbovat až z 90% svého objemu vodu přispívá k zachování dostatečné vlhkosti v pěstebním prostoru. Technologie výroby dělá z keramzitu snadno recyklovatelný a ekologicky nezávadný substrát, který při doteku nešpiní. Je tak vhodný pro použití i do míst, kde jsou nečistoty nežádoucí. Ideální je pak do gastronomických provozů z důvodu absence hlíny, která je pro dané provozy hygienicky nepřístojná.

Alternativou keramzitu je kokosová drť, která je vizuálně velmi podobná zemině. Svými vlastnostmi se ale řadí mezi hydroponická pěstební média. Kokosové substráty jsou vyrobeny z vláken kokosových ořechů. Ty se drtí, vyperou, sterilizují a následně obohatí o užitečné bakterie. Mezi hlavní výhody oproti zemině patří její lehkost, vzdušnost, nasákavost a prostupnost. Právě proto se ke kořenům, které snadno substrátem prorůstají, dostane i dostatek vzduchu.

Minerální vata Grodan je vhodná pro řízkování a klíčení, lehký, vzdušný a stabilní základna pro kořenový bal. 100% inertní substrát s optimální strukturou pro kořeny.

GROWLIGHT LED pěstební osvětlení pro rostliny

Dostatek kvalitního světla je elementární potřebou rostliny. Pro naše zahrady používáme nejmodernější typ LED diod. Každá dioda obsahuje celé světelné spektrum potřebné pro zdravý a rychlý růst rostlin. Plnospektrální diody nejsou pouze alternativou slunečnímu záření či běžně používaných MH a HPS výbojek, ale jedná se o technologicky dokonalejší a efektivnější typ osvětlení pro rostliny.

K pěstebnímu osvětlení rostlin je díky efektivitě nových LED diod zapotřebí výrazně nižšího výkonu s nízkou spotřebou elektrické energie, a tedy i nízkými provozními náklady. Rozmístění diod nad celou pěstební plochu zajišťuje ideální světelné podmínky pro rostliny v celé zahradě. Každá LED dioda má svou vlastní směrovou optiku pro větší intenzitu světelné energie i v případě větší vzdálenosti světla od rostliny. Životnost námi používaných LED diod je přibližně 50 000 hodin.

Více informací o tom, jak rostlina přijímá a zpracovává světelnou energii z LED pěstebního osvětlení, najdete ZDE

3D tisk - aditivní výroba nové generace

Různé komponenty našich zahrad, světel i řídících jednotek jsou vyráběny pomocí 3D tisku z různých materiálů dle jejich použití. 3D tisk nám umožňuje neomezovat se pouze na běžně dostupné komponenty, konstrukční a designové prvky. Díky technologii aditivní výroby můžeme realizovat Vaše náročné požadavky a umožňuje nám z každého výrobku vytvořit originál.

Jsme schopni z velké řady dostupných materiálů. Pro naše výrobky nejčastěji používáme materiál PP. Dále disponujeme například ABS, ABS-T, PLA, PET a PET-G. K dispozici máme samozřejmě i širokou škálu barev.