Živiny v hydroponii

Při pěstování v hydroponii přijímá rostlina živiny jenom z vody, proto je velmi důležité mít správně upravenou vodu pro zálivku. Rostliny mají různé nároky na hodnotu pH i na množství hnojiva ve vodě, v tabulce níže najdete správné hodnoty pro různé rostliny.

Orientační tabulka hodnot pH a EC

Tabulka nahnojení vody pro hydroponii
Tabulka hodnot pH a EC živného roztoku

 

Správný postup na úpravu vody pro hydroponii najdete v článku na našem blogu zde.

FacebookpinterestFacebookpinterest

5 komentářů u „Živiny v hydroponii“

 1. Dobrý den
  V tabulce hodnot mi chybí ph a EC vody pro pěstování jahod.Můžete mi poradit ?
  Děkují Kantor.

  Odpovědět
  • Dobrý den, ve formátu X,Y jde o mS/cm (milisiemens), ve formátu XXXX,Y se jedná o uS/cm (mikrosiemens). Více se tématu věnujeme v článku: https://www.growlight.cz/mereni-ph-ec-zivneho-roztoku/

   Orchidej jsme v hydroponii ještě netestovali, ale v zásadě vyzkoušejte EC 1300 uS/cm na vzrostlé rostliny a sledujte, jak budou reagovat. Budou-li tmavnout/fialovět/tvrdnout listy, je dávka příliš velká. Budou-li listy žloutnout, je dávka malá. Hydroponie je super v tom, že je na rostlinách ve velmi krátké době poznat, jak na hnojivo reagují a stihnete zasáhnout, pokud by byl s koncentrací hnojiva problém.

   Odpovědět
 2. Zalivkou o ec 1300 uS bych orchideje z fleku odpálil, orchideje dlouhodobe nesnesou ani 400 us. Optimum je dle me cca 200 uS ( nutne pouziti demineralizovane nebo destove vody)

  Odpovědět

Napsat komentář