Meduňka

Meduňka lékařská

Meduňka lékařská je vytrvalá bylina, vonící po citrónu. Čaj z čerstvé meduňky pomáhá na nespavost, neklid, úzkost nebo mírné deprese.

Meduňka roste v podobě až 90 cm vysokých keříků, stonky i listy meduňky jsou pokryty chloupky. Pěstuje se jako trvalka, na správném stanovišti bez problémů přezimuje. Po odkvetení meduňku zastřihneme až u země, zanedlouho vyrostou nové, voňavé lístky.

K přípravě čaje použijte ideálně čerstvé lístky meduňky. Pár lístků zalijte vroucí vodou, přikryjte a nechte 10 minut louhovat. Poté čaj sceďte. Čaj můžete dochutit medem, nebo lístky čerstvé stévie. Podává se vlažný, je vhodný ke každodenní konzumaci.

Čaj z čerstvé, ale i sušené meduňky pomáhá při následujících zdravotních komplikacích:

- nespavost

- migréna

- vysoký krevní tlak, bušení srdce, vysoký tep

- průjmy, nadýmání, bolesti žaludku

- lehké střevní a žaludeční katary

- poruchy vyšší nervové činnosti (psychoneuróza)

- kolika, křeče břišních a pánevních orgánů

- blednička, kožní vyrážky, opary

- menstruační bolesti

Meduňka obecně příznivě působí na srdce a trávící trakt. Olej z ní se ale používá i na léčení zhmožděnin, krevních podlitin nebo při revmatických a neuralgických bolestech.

 

Meduňka lékařská
m_medunka0
zobrazitnaeshopu
 Jak absorbují rostliny pěstební LED osvětlení pro rostliny Jak pěstovat bazalku italskou, pravou, vytrvalou a trpasličí doma v hydroponii Máta eprná je skvělá pro přípravu osvěžujících drinků, roste jako plevel Čaj z čerstvé meduňky je výborný na zklidnění nervů i žaludku Petržel kadeřavá je oblíbené české polívkové a omáčkové koření Hydroponie je výborná na pěstování mnoha druhů salátů Pěstování rýmovníku je snadné, jeho užívání ještě snažší Stévie potřebuje ke své sladkosti dostatek světla
LED a rostlinyBazalkaMátaspan style="color: #ff0000;">MeduňkaPetrželSalátyRýmovníkStévie