Vertikální domácí pěstírna zeleniny a bylinek pro pěstování v bytě

Pěstování zeleniny v bytě v karanténě

Když nemůžeme z bytu na zahradu, musí zahrada do bytu za námi. Máte rádi voňavé čerstvé bylinky? Pěstujete si čerstvé saláty, ale opatření proti koronaviru SARS-CoV 2 vás "uvěznilo" doma? Využijte možnost pěstování v karanténě. Mějte zahradu v bytě.

Jak zahradničit když je vyhlášeno omezení pohybu

Jen co začne sluníčko pomalu vytahovat první teplejší paprsky nás zažene zase zpátky pod střechu neviditelný strašák SARS-CoV-2. Jestli se totiž všechny rady ze všech konců světa v něčem shodují, tak je to v ideálním přístupu k celé krizi - zůstat co nejvíce doma. Izolace nám má pomoci ke zmírnění šíření nakažlivého viru. 

Pokud patříte mezi ty, kteří bydlí v domě se zahradou, nebo máte svou zahrádku co by kamenem dohodil, žádný výpadek zahradničení vás asi nečeká. Cestujete-li ale za vlastními rostlinkami na chaty a chalupy daleko za městem, můžete mít s pracováním na zahrádce na pár týdnů nebo měsíců utrum. Tak dlouho být doma bez vlastní zahrádky? Nemusíte, máme pro vás hned několik řešení.

Pěstování lichořeřišnice pro dezinfekci krku v bytová zahradě s umělým osvětlením

Karanténní stan

Jestli se stala v zemědělství nějaká revoluce, je to přenesení polí do pater nad sebou. Následující sada je především pro ty, kteří neradi kompromisy a chtějí i v karanténě zahradničit, jako by se nechumelilo. Celé kouzlo je v profesionálním pěstebním stanu, dalo by se říci velkému pařníku. Stan má 5 pěstebních pater, takže na podlahové ploše pouhých 0,5 m2 rázem vznikne pěstební plocha 2,5m2. To už je mimochodem téměř 5% podlahové plochy průměrného bytu a také dvakrát víc místa k pěstování, než v dnes oblíbených paletových urban zahradách. 

Zahradu do bytu si můžete pořídit v několika variantách s různým množstvím příslušenství. Základní varianta Basic obsahuje to nejnutnější - pěstební box, digitální monitor klima a 5x 42 W LED pěstební osvětlení TLED v květové variantě, tedy ve verzi pro dlouhodobé pěstování rostlin.

Jarní výsadba a zelenina do karantény

Pokud rovnou víte, že se svou novou zahradou strávíte daleko víc času a svoje rostlinky v ní budete náležitě hýčkat, objednete si rovnou kompletní set Sady pro výsadbu ECO. K základní sadě přibyla ventilace, aby pro vás bylo snažší udržet v boxu to správné klima. V sadě najdete ventilátor s metrem potrubí, přívodním kabelem a časovačem. Semínkům nebude chladno ani od země, na dno pařníku totiž umístíte výhřevnou podložku. Do začátku dostanete i kompletní náplň pěstebních kostek v sadbovači a kořenový stimulant T.A. Roots.

Sazenice pro jarní výsadbu z domácí pěstírny zeleniny

Pěstování salátů v bytě

Přesto že jsou pěstební stany Propagator XL určené především k přípravě a předpěstování sazenic, lze je stejně dobře použít i pro celoroční pěstování bylinek a různých druhů listových salátů, kaktusů, tropických a vlastně jakýchkoliv jiných rostlin. Objem prostoru a výška pater jsou dostatečné pro pěstování salátů a bylinek. Drátěná patra lze vyjmout a pěstovat tak i rostliny mezi 30-60 cm vzrůstu. Svou denní dávku vitamínů a voňavého koření si tedy dopřejete, i když bychom třeba zůstali na pár týdnů doma.

FacebookpinterestFacebookpinterest

Napsat komentář